185 dětí bylo na startu závodu v Českých Budějovicích

22.05.2011

Dnes se konal již třetí závod Tour de Kids v letošní sezóně a přivítalo nás náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Počasí nám naštěstí i dnes přálo a tak bylo nad náměstím krásné modré nebe. Odpoledne občas s mráčkem, ale silně nám naštěstí nepršelo.

A tak i krásné počasí přilákalo na start závodu Tour de Kids 185 dětí v šesti věkových kategoriích.

Začneme s nejmladšími účastníky, kteří ještě na kolech neumí, a tak je jejich dopravním (a zároveň závodním) prostředkem, odrážedlo.

V první kategorii TdK 1 jsou děti narozené v letech 2008 a mladší. A úplně nejmladší byla Anička Schacherlová, která se narodila v prosinci 2009, takže teprve 17ti měsíční slečna.

Do finále mezi kluky se probojovali: Matyáš Puffr, Jindra Sadovský, Dalibor Buchálek, Tomáš Pilař, Daniel Chobot, Tomáš Dvořák, Jan Kříž, Dominik Šíma, Jirka Neubauer, Jakub Habart, Filip Sukdol.

Vítězem se stal Honzík Kříž, který včera oslavil své třetí narozeniny a tak my se dodatečně přidáváme ke gratulantům a doufáme, že dnešní vítězství a především ceny a vítězný žlutý dres, byli od nás krásným dárkem. Druhý dojel Dalibor Buchálek a třetí Tomášek Dvořák.

Mezi holčičkami se do finále probojovaly: Anička Havlíčková, Anička Schacherlová, Anička Franková a Alžbětka Vinzensová. Vítězkou je Anička Franková, druhá Anička Havlíčková a třetí Alžbětka Vinzensová. Anička Schacherlová dojela čtvrtá, ale i tak velký obdiv a veliký potlesk od nás všech, že dokázala ujet celou trať a to dokonce dvakrát (jednou v rozjížďce a podruhé ve finále).

Druhá kategorie (ročníky 2007 a 2006) bývá jedna z nejvíce obsazených kategorií a nebylo tomu jinak ani v Českých Budějovicích. Do finále se mohlo probojovat jen šestnáct nejlepších a byli to: Filip Maryška, Jan Puffr, Jindřich Matoušek, Lukáš Turek, Albert Schacherl, Vojta Lošovský, Martin Šustr, Jan Pilař, Radovan Krejčí, Filip Janiš, Jan Kohout, Patrik Pilař, Tobiáš Votruba, Adam Bumba, Matýsek Veverka a Adam Hoffman. Druhá kategorie jede 1 kolo kolem náměstí, tedy 400 metrů dlouhou trať. A nejlépe se závod povedl Lukáškovi Turkovi, druhému Radovanovi Krejčímu a třetí skončil Jindra Matoušek. I kluci dostali plno cen včetně hraček, knížky, cereálních snacků pro děti a samozřejmě úžasné cyklistické dresy ve speciálním designu Tour de Kids od firmy Kalas Sportswear.

Mezi holčičkami ve stejné věkové kategorii se na stejně dlouhé trati „tvrdě“ bojovalo o postup do finále, pouze polovina jich mohla závodit ještě jednou a povedlo se to Natálce Mrzenové, Sáře Slavíčkové, Barborce Kubánkové, Martince Bohmové, Violce Hrouzkové a její sestřičce (dokonce dvojčátka) Elišce Hrouzkové. A právě sestry Hrouzkovi mezi s sebou bojovaly o stupně nejvyšší. Nakonec o pár centimetrů lépe přejela cílovou pásku Eliška, druhá skončila Violka a obě slečny doplnila na třetím místě Barborka Kubánková.

Ve třetí kategorie (ročníky 2005 a 2004) byl boj o postup do finále ještě tvrdší. Do finále nepostoupila ani polovina registrovaných a tak i to byl velikánský úspěch. Povedlo se to nakonec šestnácti „borcům“ a to jsou Honza Tomaško, Honza Novotný, Lukáš Procházka, Tomáš Pokorný, Patrik Meinel, Dominik Nečas, Marek Ludvík, Matyáš Vondráček, Jan Pivovarčík, Dan Bárta, Dan Candra, Jarda Kubeš, Matouš Votruba, Honza Dřevikovský, Michal Bohm a Kryštof Joneš. Nejrychleji dva okruhy (750 metrů) zvládl a žlutý trikot si oblékl Matyáš Vondráček, zelený trikot si vybojoval Daniel Candra a puntíkovaný dres „čekal“ v cíli na Michala Bohma.

U holčiček se do finále probojovaly Klárka Průchová, Adélka Růžičková, Anička Hyková, Adélka Kotlíková, Katka Zemčíková, Markéta Erbenová, Bára Bendová, Nela Korndorferova, Dana Němcová, Lenka Neubauerová, Anežka Jarešová a Alžbětka Fuxová. Holky jezdí stejné délky jako kluci a tak i ve finále všechny čekala trasa dlouhá 750 metrů. Nejrychleji to zvládla Anežka Jarešová, před druhou Adélkou Kotlíkovou a třetí Danou Němcovou.

Čtvrtá kategorie (ročníky 2003 a 2002) měla také trasu stejnou jako předchozí kategorie, tedy 2 kola kolem budějovického náměstí. Tentokrát jsme měli finálovou „dvanácku“. Z každé rozjížďky jich postoupilo šest a tak i tady byl „tvrdý“ boj o postup, ne každému se to povedlo. Byli to: Pepa Kadlec, Pavel Procházka, Daniel Witzenleiter, Jaroslav Masopust, Jan Gracík, Tomáš Korndorfer, Jan Klimeš, Lukáš Perina, Filip Kopačka, Marek Fux, Zdeněk Neubauer a Ondřej Sukdol. Boj to byl neuvěřitelných a rozhodla až cílová čára. O pár milimetrů vyhrál Honza Klimeš před druhým Lukášem Perinou a třetí skončil Josef Kadlec.

Do „holčičího“ finále se probojovaly: Veronika Vybíralová, Adélka Průchová, Klárka Šimková, Olesija Vasileva, Zuzanka Benáková, Adélka Boubalová, Terezka Ludvíková, Eliška Kotlíková, Lucka Fišerová, Johanka Pirošuková, Veronika Hrouzková a Daniela Pomyjová. Adélka Průchová vyhrála svoji rozjížďku a ve finále vedla až do posledního okruhu, kde ale nastoupila Veronika Hrouzková a svoji vedoucí pozici už nepustila. Na stupních vítězů si tak mohla obléci žlutý dres a postavit se na ten nejvyšší. Adélka Průchová dojela druhá a třetí Terezka Ludvíková.

Rodina Hrouzková měla dneska velmi úspěšný den a tak domů odchází s dvěmi žlutými trikoty a jedním zeleným…. Gratulujeme.

Dostáváme se do páté, předposlední kategorie (2001 a 2000). Kluci i holky už museli ve svých rozjížďkách i ve finále ujet 3 okruhy, tedy 1,1 km. Mezi kluky se do finále dostali Jirka Průcha, Tomáš Houska, Jarda Vondráček, Jakub Zemčík, Filip Erben a Martin Hoffman. Během závodu došlo na trati k hromadnému pádu a nejrychleji se povedlo na celou situaci zareagovat Jardovi Vondráčkovi, vítězství si už nenechal vzít a do cíle dojel jako první. Za ním na druhém místě Jirka Průcha a třetí Martin Hofmann.Mezi holkami do finále postoupily tři slečny, pouze Zuzana Heřmanová zůstala za branami finále. O vítězství se poprala Celestýna Součková (2. místo), Míša Hazová (3. místo) a Eliška Sýkorová (1. místo).

V poslední kategorii nejstarších (1999 a 1998) se závodilo „pouze“ mezi kluky, bohužel ani jedna slečna se nám neregistrovala na startu. I kluci to měli snažší než ostatní kategorie, protože byli registrovaní tři. A tak mezi s sebou bojovali o barvu trikotů. Žlutý trikot vyhrál Ondra Tlamsa, zelený Karel Doubek a puntíkovaný David Homoláč.

Ještě jednou moc děkujeme všem partnerům projektu Tour de Kids za jejich pomoc, protože bez nich by to nešlo a to především společnosti Škoda Auto a jejich projektu Pohádkové Česko, společnosti Tesco a společnosti Kalas Sportswear.

Jsme rádi, že se vám všem, jak rodičům, tak i dětem, na závodech líbí a registrujete se i do dalších měst. Letos nás ještě čeká 4. června Plzeň, 11. června Zlín, 18. června Praha 1 a 25. června Mladá Boleslav. Mnoho z vás je registrováno minimálně na jeden další závod. Děkujeme, podporujete tím Nadační fond Tesco, který se snaží pomoci onkologicky nemocným dětem. 10 % ze startovného předáme právě tomuto nadačnímu fondu a jsme rádi, že takto můžeme pomoci.

A protože dneska jste se všichni bavili s klaunem Čiko, domluvili jsme se, že se s ním můžete potkat ještě během závodu v Praze 1. Aby to ostatním městům nebylo líto (tedy dětem z ostatních měst), letos se klauny potkáte už všude. Mají pro vás připraveno mnoho her, soutěží, tancování, kouzel a mnoho dalšího. Dneska Čiko rozesmál i roztancoval celé náměstí a atmosféra byla úžasná a pohodová.

A závěrem děkujeme rádiu Blaník, které dotváří senzační atmosféru a děti tak startují jak na „profesionálních“ závodech. Pro většinu dětí jsou to první závody v jejich životě.