Nejmladší vítězové

08.05.2011

Nejmladší účastníci byla Eliška Krejčíková, které je teprve 17 měsíců a od nás pořadatelů má velký obdiv !

K závodu nejmenších závodníků, tedy kategorie TDK1 (ročníky 2008 a mladší) se přihlásilo neuvěřitelných 36 závodníků, na start se nakonec dostavilo 31 z nich.

O postup do finále se bojovalo ve dvou rozjížďkách a tam se nakonec objevilo hned 17 závodníků a jsou to: Marek Vejběra, Babetka Kolářová, Petr Janovský, Tomáš Míča, Matyáš Barvík, Timotej Vašina, Andrej Fecko, Barunka Žampachová, Šimon Zíta, Vláďa Chudoba, Toníček Vranka, Ondra Petráněk, Radim Táborský, Šárka Opočenská, Samul Rupert Šille,  Samuel Křížka a Jakub Mejstřík.

Děti závodily na odrážedlech (odstrkovadlech) a trať měla délku 50 metrů. .... ale nebyl to jen tak obyčejný závod na náměstí. Děti měly možnost startovat jak na "velkých" závodech, měly startovní čáru, trať ohraničenou bannery partnerů a Tour de Kids a na konci musely projet cílovou bránou. Trať byla obklopená fandícími dětmi s rodiči. Atmosféra byla úzasná a pro startující děti velký zážitek, i když určitě se některé bály. Do cíle nakonec dorazily úplně všichni a mi moc gratulujeme.

A jak to nakonec dopadlo ve finále ? Nejrychlejší na svém "bicyklu" byl Šimon Zíta a dle startovní listiny to byl nejstarší účastník v této kategorii. Druhý dojel a zelený trikot pro sebe vybojoval Tomášek Míča a třetí místo, tedy pruhovaný trikot, Ondra Petráněk.

Vítězové obdrželi nejen cyklistické trikoty od firmy Kalas Sportswear, ale také báječné hračky od firmy EPLine a tašku Škoda plnou dárků - dětskou knížku z nakladatelství Mladá fronta, Šimon navíc pitnou lahev Sigg, všichni svačinový box cereálních boxů Street XL od Nutrendu, tašku plnou překvapení od Madety a tašku plnou překvapení od Viessmanna.

Ještě jednou moc gratulujeme.

Rodiče Šimona Zíta nám napsali:

"Závod se nám, jako rodině - závodu se účastnil i starší syn, líbil moc. Odpoledne jsme si úžasně užili a moc smekáme, před organizátory, jak dokázali tuhle velmi pěknou akci zorganizovat. Šimonovi se závod nadmíru vydařil, ale nebylo žádnou prioritou zvítězit. Ale jelikož je pro něho odrážedlo snad častěji používané než vlastní nohy, tak nás vlastně nepřekvapilo. Z dárečků měl obrovskou radost - zejména z pejska, pro kterého hned s bráškou vyrobili boudičku a berou ho jako společného kamaráda. Ještě jedno děkujeme, za krásně strávené odpoledne a moc se těšíme, že se zúčasníme dalších ročníků. Moc Vám držíme palce."