www.tourdekids.cz

Pozvánka do Prahy

23.06.2015

Již tuto sobotu se koná poslední závod Tour de Kids v této sezóně a při příležitosti máme i rozšířený doprovodný program. Do Prahy dorazí mobilní planetárium, Dětský čin roku společněLuckou Křížkovou-Váchovou, časopis Sluníčko a jejich výtvarná dílnakočičkou Lízinkou a spousta dalších aktivit. Kdo dorazí, nudit se nebude.

 

TOUR DE KIDS jsou cyklistické závody, ale i zábava pro celou rodinu

 

Od dubna do června 2015 se po celé republice konal již pátý ročník cyklistických závodů TOUR DE KIDS pro dětibohatým doprovodným programem. Nejsou pro profesionály z řad klubů, ale pro ty děti, které mají zájem si přijít vyzkoušet profesionální trať a užít si příjemné odpoledne společněostatními dětmi. Startovat může opravdu každý, a kdo nechce, může se přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne, třeba s klaunem Čiko. Mezi nejmladší účastnice patří teprve 14-ti měsíční Adámek, a i když nevyhrál, závod si i s maminou užili. O tom závody Tour de Kids jsou… o zábavě :)

 

Letošní ročník končí 27. června 2015 v Praze 6 na inline/cyklistickém ováluparku Ladronka. Veškeré informace najdete na www.tourdekids.cz.

 

Závody jsou pro děti od těch nejmenších po zhruba 11leté děti, záleží na roku narození. V letošním roce mohou startovat děti narozenéroce 2004 a mladší. Holky a kluci startují samostatně, nejdříve probíhají rozjížďky a ti nejlepší mohou postoupit do finále. Aby nikdo nebyl smutný, hned u registrace každý malý závodník (nebo malá závodnice) dostane účastnické tričkologem Tour de Kids, cereální snack Street XL, knížku a časopisnakladatelství Mladá fronta a pamětní list. Během odpoledne může soutěžit a vyhrát spoustu dalších cen. Vítězové jednotlivých kategorií si na stupních vítězů oblečou žlutý dres jako na opravdické „tour“ a na první tři čekají dárky od partnerů akce.

 

Tour de Kids nejsou jen závody, ale i zábava. Klaun Čiko je veliký kamarád a blbne s dětmi nejen na podiu, ale také vyrábí figurky z balónků každému na přání. Organizátoři připravili mobilní dětské hřiště se šlapacími autíčky Kettler, kde se děti mohou naučit základní dopravní značky a dopravní výchovu. Herní stan se stolky plnými kostiček určitě nebude nikdy prázdný a přitáhne k hraní i dospělé. Určitě zajímavé bude mobilní planetárium, stánek Dětského činu rokuLuckou Křížkovou, ukázka zdravovědy od Záchranného sboru města Prahy a spousta dalších aktivit. Na závěr celého dne proběhne tradiční diskotéka. V herním stanu jsou v omezeném množství zdarma k zapůjčení dětská odrážedla Kettler a cyklistické přilby Casco.

 

Cílem celé akce TOUR DE KIDS je především děti seznámit s kolem, se závody, s bezpečností provozu, se základními dopravními značkami, jak má být správně vybavené dětské kolo, proč je důležité nosit bezpečnostní přilbu i při krátké vyjížďce a zároveň tak celou akcí podpořit pohyb dětí.

 

Vstup na akci a veškeré doprovodné aktivity je zdarma. Startovné na většinu závodů je 80,- Kč při on-line registraci a on-line platbě, při platbě na místě pak činí 100,- Kč. Děti ale dostanou spoustu dárečků. Pokud jsou děti pojištěncem ČPZP, neplatí startovné žádné. Stačí jen předložit kartička pojištěnce při vyzvedávání startovního čísla. Děti mohou mít své startovní číslo se svým jménem. Je ale nutné se předem registrovat na závody přes on-line registraci na www.tourdekids.cz a vyplnit si kolonku se jménem, které pak chcete mít pro své dítě na jeho startovním čísle.

 

Veškeré informace najdete na webových stránkách www.tourdekids.cz nebo na facebooku, kde jsou vždy ty nejaktuálnější informace.

 

Už se těšíme a doufám, že se všichni uvidíme v sobotu 27. června 2015 v Praze 6 na Ladronce.

  • Hlavní partneři projektu
  • Partner projektu