www.tourdekids.cz

Tour de Kids 2015 odstartovala

25.04.2015

V sobotu jsme odstartovali již 5. ročník akce pro děti Tour de Kids v Ostravě na Masarykově náměstí.

Fotky najdete na  tourdekids.zonerama.cz, kde se postupně nahrávají fotky, které jsou možné stáhnout v tiskové kvalitě.

 

A je to opět tady … v sobotu 25. dubna 2015 jsme odstartovali již pátou sezónu akce pro dětinázvem Tour de Kids. Asi nás to ani nenapadlo, kam dojdeme za tak krátkou dobu a velmi nás těší, že s námi na akce vyrážíte a strávítenámi den.

Po roce jsme se vrátili do Ostravy na Masarykovo náměstí a počasí vyšlo na jedničku, možnámoc teplo, ale určitě lepší než kdyby pršelo J V letošním roce jsme změnili časový harmonogram, jednotlivé kategorie rozdělili během celého odpoledne a hned po rozjížďkách probíhalo finále a vyhlášení. V Ostravě se nám to osvědčilo, tak uvidíme ve Slaném, kde bude tak třikrát více dětí J

Jako nejmladší se na start v Ostravě postavila Isabelle Molly Mackrill, které budoukvětnu dva roky. Mezi kluky Max Mucha, který je ještě o měsíc mladší.

 

Kategorie TdK5 (ročníky narození 2004 a 2005) – kluci:

Kluků se registrovalo sedm, ale Matěj Rufer nám na poslední chvíli onemocněl a nemohl dorazit. Ostatní si to nejdříve nanečisto „rozdali“ v rozjížďce, ve finále se už bojovalo o ten nejcennější žlutý dres pro vítěze. Ve finále startovali Maxim Obuch, Jonáš Rak, Jakub Knebel, Tomáš Tkačík, Vojtěch Strauch a Patrik Šlauer.

Zvítězil Tomáš Tkačík, druhý Jonáš Rak a na podiu je na třetím místě doplnil Jakub Knebel.

 

Kategorie TdK5 (ročníky narození 2004 a 2005) – holky:

Slečny to měly podstatně lehčí, už dopředu bylo jasné, že si mezi s sebou rozdělí medaile. V rozjížďce jela Maruška Holendová, Jolana Řehová a Petra Křístková. Do finálové jízdy ale Maruška nenastoupila. Zvítězila Petra Křístková a druhá tedy byla Jolana Řehová.

 

Kategorie TdK4 (ročníky narození 2006 a 2007) – kluci:

Do finále postoupili z první rozjížďky Lukáš Bartulec a Martin Novák, z druhé rozjížďky Albert Vlček a Lukáš Halfar, ze třetí Matěj Chorobik a  Ondřej Špaňhel, který ve finále vyhrál a získal žlutý dres pro vítěze. Druhý skončil Albert Vlček a třetí Lukáš Halfar.

 

Kategorie TdK4 (ročníky narození 2006 a 2007) – holky:

Slečny postoupily do finále z rozjížďky všechny a to Beáta Marková, Lucie Ruferová, Barbora Olszowská, Karolína Kaplanová a Eliška Johančíková.  Vyhrála Kája Kaplanová, druhá dojela Beáta Marková a třetí Lucka Ruferová.

 

Kategorie TdK3 (ročníky narození 2009 a 2008) – kluci:

Celkem pět rozjížděk a pouze vítěz postoupil do finálové jízdy. Z první rozjížďky postoupil Kryštof Knebel, z druhé Adam Neubauer, z třetí Richard Kanok, ze čtvrté Kryštof Rycek a z páté Ondřej Motloch.

Zvítězil Adam Neubauer, za ním na druhém místě dojel Richard Kanok a třetí Kryštof Rycek.

 

Kategorie TdK3 (ročníky narození 2009 – 2008) – holky:

Do finále malých slečen postoupily vždy první tři ze své rozjížďky a byly to Lucinka Bažacká, Melissa Maske, Anička Milatová, Adélka Koschatzká, Monika Malíková a Kristýna Rašková.

První do cíle dojela Kristýna Rašková, druhá Monika Malíková a třetí Adélka Koschatzká.

 

Kategorie TdK2 (ročníky narození 2010 a 2011) – kluci:

Do finále postoupili Samuel Mucha, Jan Ištván, Tomáš Řehák, Marek Gajdoš, Kryštof Prudil a Matěj Foltýnek.

Zvítězil Samuel Mucha, druhý dojel Honza Ištván a třetí Marek Gajdoš.

 

Kategorie TdK2 (ročníky narození 2010 a 2011) – holky:

Ve finále slečen mezi s sebou o první tři místa závodily Anna Holendová, Kateřina Halfarová, Agáta Vařechová, Štěpánka Skupienová, Natálie Stašová a Stella Filipcová. Vyhrála Natálka Stašová, druhá Agáta Vařechová a třetí Katka Halfarová.

 

Kategorie TdK1 (ročníky narození 2012 a mladší) – kluci:

Z první rozjížďky postoupili Kryštof Pinďák, Sebastián Glenz a Filip Bagar. Z druhé rozjížďky Matyáš Stříž, Honza Bernfeld a Viktor Lyčka.

Zvítězil Kryštof Pinďák, na druhém dojeli shodně Viktor Lyčka a Sebastián Glenz, na třetím místě Filip Bagar. Na druhém místě byl rozdíl tak dva centimetry.J Kluky jsme proto vyhlásili na druhém místě oba dva.

 

Kategorie TdK1 (ročníky narození 2012 a mladší) – holky:

Mezi nejmenšími slečnami do finále z první rozjížďky postoupily Eva Neubauerová, která finálovou jízdu vyhrála. Dále postoupily Anděla Vlčková a  Helena Vařechová. Z druhé rozjížďky Ema Žmolíková, Nina Kandalíková a Kateřina Paličková. Vítězku už známe, ještě musím napsat, kdo dojel druhý a třetí. Druhá dojela Anděla Vlčková a třetí Kateřina Paličková.

 

 

První závod nám skončil, do závodu se registrovalo 128 dětí a my už se těšíme do Slaného, kde budeme v pátek 1. května 2015 v lesoparku (nad nemocnicí po levé straně v hájích).

  • Hlavní partneři projektu
  • Partner projektu