V neděli nás čekalo Kolínské Karlovo náměstí

19.06.2012

Třinácté městoletošní sezóně je v kalendáři Tour de Kids uvedeno město Kolín. Nad závodem převzal záštitu pan místostarosta města Ing. Pospíšil, kterému vedli děkujeme a měl tu poctu, že mohl odstartovat ve dvě hodiny rozjížďky nejmenších dětí .. ti jsou opravdu nejroztomilejší, protože než během jízdy do cíle pozdraví všechny babičky, dědečky, tetičky, sourozence a rodiče, tak to občas trvá. Ti nejmenší stačí ožužlat startovní číslo a některé se během jízdy otočí a zamíří si to znovu na start… pohled na ty nejmenší mi vždycky zvedne náladu a říkám si, že mají závody smysl ... :) Potěšit děti je to nejtěžší a jejich úsměv je naopak nejkrásnější.

Během dopoledne se na nás obloha mračila, občas zapršelo, ale jak se blížilo pravé poledne, tak se krásně mraky rozestoupily a během odpoledne bylo opět příjemné teplíčko.

Po ránu jsme sice měli velký šok, protože na náměstí nám dovezli mobilní záchody, ale objednávka na mobilní zábrany se někde cestou po společnosti Toi Toi zatoulala… naštěstí telefon zvedli ti, kteří měli a kteří nám zábrany dohonit pomohli. Sicevelkým zpožděním, ale nakonec dorazily. Nevím, co bychom dělali, kdyby ne… děkujeme společnosti Toi Toi za rychlost, se kterou to nakonec dokázali vyřešit a dodat včas.

Míša Nosková musela na zkoušku muzikálu na zámek HlubokáJižních Čechách… premiéru 5. července, takže se na můžete dojet podívat.

Děti přivítala Madalena Joao a klaun Čiko. Dneska jsme ho viděli po patnácté (loni 2x) a stejně se stále jeho vtipům směji… klaun Čiko je prostě úžasný a dokáže vykouzlit úsměv nejen na tvářičkách dětí, ale i většiny dospělých rodičů.

Na start nejmenších dětí na odrážedlech, motorkách a dalších závodních vozidlech nastoupili nejdříve kluci. Protože jich bylo opět dost, tak se rozdělili na dvě rozjížďky a nejlepších šest postoupilo do finále. Zvítězil Lukášek Budínský, druhý dojel Davídek Šebestián a třetí Matyášek Brant.

U nejmenších slečen se závod nejlépe povedl a nejrychleji v cíli byla Natálka Soldánová s náskokem jedné vteřiny na Terezku Johannisovou. Třetí skončila Nikolka Nováková.

Nejmenší kategorie má trať dlouhou zhruba 40 metrů.

U druhé kategorie TdK2 (modrá startovní čísla) jsou děti narozené v letech 2008 a 2007. Ani v Kolině se nenašla vyjímka a kategorie kluků patřila mezi nejobsazenější kategorií ze závodu. Pak nastávají tvrdé boje a pouze první dvě postupová místa jsou volná k postupu do finále. Startovní rovinka byla dostatečně široká, takže jsme mohli ve finále pustit osm kluků. Závod vyhrál po objetí celého kolečka kolem náměstí závodník se startovním číslem 205 Dominiku Valentin, který vyhrál i závod v Jihlavě v sobotu 9. června. Druhý byl Vojtěch Jírový a třetí Fratišek Dítě.

U malých slečen jsme opět při registraci narazili na Karolínku Kaplanovou, která i dneska vyhrála. Od nás má ale velikou poklonu a poděkování, protože její soupeřka Zuzanka nám na trati spadla a protože tatínek se bál o motivaci na další závody, Zuzanka moc chtěla vyhrát dres a nepovedlo se. Karolínka projevila obrovskou solidaritu a dres věnovala právě Zuzance… Zuzanka měla velikou radost a přišla se nám i ukázat. To nás moc těší a tímto Karolínce a její mamince děkujeme.

Karolínka nám závody vyhrála, za ní druhá dojela Lucinka Marešová a třetí Barborka Chládková.

Třetí kategorie (fialová startovní čísla), tedy ročníky 2005 a 2006, patřila mezi nejvíce obsazené. V první rozjížďce nám do závodu vyrazil i Ondra Budínský, který měl ale jet až ve třetí rozjížďce. Takže si chudák musel trať absolvovat během chviličky ještě jednou. Naštětí i podruhé se mu povedlo postoupit do finále (postupovali pouze dva nejlepší z každé rozjížďky) a nakonec dojel čtvrtý, ale jen s nepatrnou ztrátou na třetího Jakuba Soldána. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 0,7 vteřiny, což je skoro nic… ale na stupních vítězů to je rozdíl asi 30 centrimetrů výšky a také rozdílu mezi stříbrnou a zlatou medailí. Nakonec na ten nevyšší stupínek s číslem 1 vystoupal Marek Soukup. Druhý skončil Tomáš Schovanec.

Ve slečnách nám po delší době na závody dorazila i rodina Kramešova ... Maruška vyhrála i tentokrát svoji kategorii a soupeřkám nedává moc šancí jí porazit ... druhá dojela Viktorka Olivová a třetí Nela Humlíčková.

Čtvrtá kategorie (zelená startovní čísla), tedy ročníky 2004 a 2003, jsou závody už velkých slečen a kluků a občas si říkám, zda jsou to ještě dětské závody nebo už profesionální závody pro velké závodníky. Ta rychlost v zatáčkách, kdy já bych se bála, je neuvěřitelná… ale na startu každý tvrdí, že jsou stále děti, tak asi sem patří :)

Poprvé v kariéře se podařilo zvítězit Mathiasem Galovičovi a radost to byla obrovská. Poprvé si nemusel půjčovat žlutý dres od staršího bráchy Maxe, ale dokázal si vyhrát svůj vlastní. A nejen ten, ale i spoustu cen od našich partnerů a také společnosti Citroen. nesmíme samozřejmě zapomenout na zlatou medaili Tour de Kids.

Druhý do cíle za Mathiasem dojel Honza Bukvald a třetí Sebastian Zíta.

Anička Pospíšilová dokázala dvě kolečka kolem náměstí, které musí kategorie 3 a 4 ujet, v čase 48 vteřin zajet jako třetí nejrychlejší, druhá Terezka Šedová byla o zhruba vteřinu rychlejší než Anička a první Natálka Pleskačová zvítězila rozdílem necelých dvou vteřin na Terezku.

Dostáváme se k poslední kategorii, tedy  TdK5, což jsou děti (spíše už velcí puberťáci). Vyjímečně začneme holkami, tam to bude jednoduché… holky moc o závody zájem nemají, protože tentokráte se nahlásili pouze dvě (občas jedna, občas tři, občas i deset, ale to je vyjímka). Holky měly už při registraci jasné, že medaili mají za účast a o žlut dres pro vítěze se bude jsmenovat. Ani jedna nebyla žádná profesionální závodnice, a jak jsem si prolhlížela fotky, tak holky celý závod jely s velikým úsměvem a vše si užívaly. Vyhrála Ingrid Kuricová před druhou Aničkou Slavíkovou.

Dneška reportáž ze závodů ukončíme nejstaršími kluky. Na start se postavil opět jeden z klanu Galovičů a to Max. Nevím, co se stalo, ale při finále dojel do cíle bez sedačky na kole. Tak buďme rádi, že se nestalo nic vážného a vše proběhlo v klidu. Maxovi se díky tomu závod nepodařil a poprvé nestál vůbec na stupních vítězů. Zvítězil Radek Pilný, druhý dojel Dominik Kuric (jeho ségra vyhrála kategorii nejstarších holek) a třetí dojel Filip Nováček.

Během celého dne probíhalo kreslení na stánku České pojišťovny a v pravidelných intervalech se i vyhlašovali vítězové. Také jste si mohli vyzkoušet stavbu obrovského puzzle na čas na stánku České průmyslové zdravotní pojišťovny, u společnist Citroen na rodiče s dětmi čekalo kolo štětní nebo Citroen Berlingo, které si každý mohl prohlédnout.

Odpoledne se nám pomalu chýlilo ke konci, závody proběhly na jedničku, dětí nakonec dorazilo 106, což jsme čekali trošku víc… ale snad za rok v Kolíně najdeme dětí dvojnásobek.

ještě jednou děkuji městu Kolín za pomoc, panu místostarosti za záštitu nad akcí a doufáme, že se za rok opět podíváme i do Kolína. Několik z Vás se mě na to ptalo, takže pro vás všechny vzkaz… „rádi bychom se do Kolína vrátli a doufám, že si s vedením města opět vyjdeme vstříc). Děkujeme moc.

Fotky najdete ve fotogalerii, výsledky na http://sport-base.cz/v12.html#tdk_tra budeme se těšit příští víkend do Písku a Tábora… konečně doma a budeme si moct konečně ráno přispat :)