Místo: Pernštýnské náměstí
Plakát: Zobrazit »
Délka závodu: 50 m až 1 km

Počet registrovaných:167

V sobotu 12. května se uskutečnil druhý závod dětské cyklistické tour v této sezóně a to na Penštýnském náměstí v Pardubicích. Z Tábora jsme ráno vyjížděli v 4,30 hodin za nádherného počasí, ale už cestou před Prahou se to začalo kazit a v Pardubicích celé dopoledne lilo jako z konve. Naštěstí i tentokrát se počasí nad námi smilovalo a přesně za 5 minut 11 přestalo pršet a vydrželo nám to po celé odpoledne.
I přes nepřízeň počasí se na náměstí sešlo 167 dětí v 5 věkových kategorií, které mezi sebou bojovali o 10 nových žlutých dresů pro nejlepší závodníky.

Veškeré fotky  budou během nedělepondělí na webu i facebooku.

A jak vůbec probíhala sobota v Pardubicích ?

Jak víte, přivítal nás dešť, ale jen abychom si užili stavění trati a aspoň trošku poznali i tu "zamračenou" část dne, protože loni se nám to až na Prahu hoooooodně vyhýbalo a i Brno nastartovalo nádherným slunečným počasím. Kdyžtrať byla postavená a začala akreditace, déšť ustal a my se mohli těšit na odpoledne.

Ve 12.15 hodin Míša Nosková přivítala první návštěvníky a pomalinku čekala na Julinku s Dádou Patrasovou, která s dětmi tančila, zpívala a hrála různé hry a soutěže. V půl druhý nastoupil klaun Čiko, kterého děti milují a tak je těžké ho dostat z pódia. Ale během závodů prochází mezi dětmi a z balónků jim vyrábí různé tvary, třeba kytičku, palmu nebo různá zvířátka a tak děti mají památku.

Tradičně ve 14 hodin odstartovala rozjížďka nejmladších kluků, do finále se jich na trati dlouhé zhruba 50 metrů, probojovalo osm a to Timotej Vašina, Toníček Vranka, Kuba Kučera, Vojta Horáček, Toníček Bárta, Adámek Kulhánek, Matěj Kurka a Matěj Kadaně. A kdo z nich byl nejlepší ? Vyhrál Timotej Vašina, který s námi loni startoval na čtyřech závodech, ale ani jednou se neumístil na stupních vítězů, tentokráte zamířil do cíle za svým prvním žlutým dresem pro vítěze. Druhý dojel Toníček Vranka, vítěz brněnského závodu a tření Adámek Kulhánek.

Mezi holčičkami do fínále postupilo devět nejlepších a to Babetka Kolářová, která zvítězila v Brně, Nikolka Vojtíšková, Natálka Soldánová, Eliška Krejčíková, Radka Lukešová, Verunka Čapounová, Lucinka Červenková, Klárka Zdobinská a Anička Halová ....Vítězství obhájila Babetka, druhá dojela Nikolka Vojíšková a třetí Natálka Soldánová.

Druhá kategorie TdK2, jsou holky a kluci narození v letech 2008 a 2007 a jako tradičně patřila mezi nejvíce obsazenou kategorii a i Pardubice to potvrdili, bylo hodně těžké se z rozjížděk probojovat do finále a i to musí brát dětičky a rodiče jako velké vítězství. Mezi kluky vyhrál Vojta Hajšínek, druhý Jarda Syrůček a třetí Vojta Ernst. Na šestém místě dojel i Šimůnek Zíta, nejmladší na startu v této kategorii a loňský vítěz závodu v Pardubicích v nejmladší kategorii.

U holčiček se závod nejlépe povedl Lucince Sellnerové, druhá dojela Adélka Jurkuláková, která společně se sourozenci byla nejúspěšnější "rodinkou" v Pardubicích a třetí Editka Pozlerová.Druhá kategorie jezdícelé jedno kolečko kolem náměstí a určitě to pro není snadné, protože buď jezdí na odrážedlech nebo se teprve na kolech učí a tak od nás organizátorů mají velkou chválu, jak krásně celou trať zvládli.

Třetí kategorie jsou holčičky a kluci 2006 a 2005 a už musí objet dvě kolečka kolem náměstí, což odpovídá zhruba 550 až 600 metrů. Vítězem se stal Marek Jurkulák, druhý Honzík Vranka a třetí Max Sedláček. Mezi holčičkami Maruška Kramešová, která momentálně je nejúspěšnější závodnice této sezóny ( i s Libercem tři žluté dresy ze tří závodů), druhá Anička Chrabrová a třetí Anežka Sádovská.

Čtvrtou kategorii u kluků nám kompletně obsadili závodníci z Kola pro život (ti mělo tento týden pauzu) a to v pořadí Matěj Půlpán, Matěj Stránský a třetí Jakub Jurkulák. U mladých slečen (už nemůžeme používat výraz holčičky:) ) Adélka Špičková, která loni vyhrála závod v Praze stylem "start - cíl" (teď i v Pardubicích) a v Mladé Boleslavi byla druhá. Druhá dojela Justýna Kolářová a třetí Tereza Puchernová.

A máme tu poslední, nejstarší kategorii, která je letos (a to jsme moc rádi) proti loňsku dost obsazovaná a tak je o žlutý dres velký boj. Závod se hodně povedl Tomášovi Houskovi, který vyhrát i rozjížďku. Loni s námi byl na třech závodech, do finále se dostal snad jen jednou, ale pořídil si v Brně nové kolo od našeho partnera firmy Amulet a hned vyhrál :) Jak se říká, nové koště dobře mete :) Druhý dojel Jakub Říha a třetí Honza Topolský. U mladých slečen se závod nejlépe vydařil Zuzce Kadlecové, druhá dojela Adélka Průchová a třetí Veronika Chrabrová. Adélka Průchová je loňská obhájkyně z Plzně, ale letos patří mezi nejmladší ve starší kategorii, tak uvidíme jak se s tm popere. V Brně dojela třetí, nyní druhá ...

Je škoda, že počasí nebylo takové, jak jsme si přáli, protože by bylo na startu více dětí, ale i tak 167 malých a mladých závodníků je krásné číslo ... je vidět, že Pardubice jsou sportovním městem :)