Místo: náměstí Republiky
Plakát: Zobrazit »
Délka závodu: 50 m až 1 km

Počet registrovaných:161

Počasí na tento víkend jsme se báli, hlásili zimu, déšť a ranní mrazíky. Plzeň nás ale přivítala slunečným počasím a tak jsme se během dopoledne skoro všichni převlékali do letního oblečení. Krásné slunečné počasí nám vydrželo celý den a večer do Teplic jsme odjížděli zase o trošku opálenější a červenější :)

Závods se konal za finanční podpory Plzeňského kraje a městské části Plzeň 3. Děkujeme

Dneska se nám do závodů zaregistrovalo 161 dětí, z toho 88 jich postoupilo do finále. Protože náměstí Republiky je obrovské, tak jsme tomu mohli uzpůsobit i trať, která byla dostatečně široká a prostorná a tak i bezpečná pro děti.

nejmenších kategoriích (ročníky 2009 a mladší) jsme mohli do finále pustit deset nejrychlejšíchrozjížděk. Kluci měli trať dlouhou 50 metrů. Zvítězil Ondra Tůma, druhý dojel také Ondra, tentokrát ale Ondra Chaloupka a třetí Ríša Židlický. Mezi malými slečnami jsme měli i Julinku, jejíž maminka je  Kateřina Emmons, olympijská vítězka ze vzduchové střelby. Katce moc fandíme a budeme doma u televize držet palce, ať obhájí i letos zlato. Julinka jako jednamáladokáže jezdit na kole, ale ještěpomocnými kolečky. Do cíle ale nejrychleji dorazila Alenka Kubešová, před druhou Vandou Turečkovou a třetí Eliškou Kadlecovou.

Druhá kategorie TdK2 (ročníky 2008 a 2007) měli opět hodně těžké se probojovat aspoň do finále, protože z třiceti to bylo umožněno (ale po svých zásluháchrozjížďách) pouze osmi nejlepším. Kuba Dušík dojel druhý (o den později dokonceTeplicích dojede vyhraje.. ale to předbíhám), druhý dojel Miro Lausecker a zvítězil Vojta Kuklík.

AniPlzni jsme neporušili pravidlo, že kategorie TdK2 a TdK3 jezdí kolečko kolem náměstí. Trať byla dost dlouhá a jedno kolečko měřilo zhruba 300 metrů plus když připočteme cílovou rovinku, tak kluci i slečny museli ujet délku 350 metrů.

Malých slečen ve druhé kategorii měli o trošičku lepší postupový klíč a tak jich mohlo postoupit deset. Jely se totiž dvě rozjížďky a z každé postoupilo pět nejlepších. Zatímco u kluků byly rozjíždky čtyři a tak pouze dva nejlepší mohli postoupit. Pokud bychom dali první tři, tak už se nám kluci ve finále na startu tlačí a dvanáct by se jich do jedné „lajny“ nevešlo.

Zvítězila Lucinka Sellnerová (tohle jméno si určitě zapamatujte, protože z  vyrůstá velká závodnice), druhá dojela Karolínka Rutarová a třetí Kačenka Malá.

Kategorie TdK3 jsou děti narozenéletech 2005 a 2006. U kluků jsem na startu ve startovní listině našla i jméno Vaška Dragouna, které mi bylo povědomé… a nemýlila jsem se, Vašek je loňský vítěz závodu Tour de Kids v Plzni a letos svoje vítězství dokázal obhájit ... tak co kluci, povede se vám někomu Vaška příští rokPlzni na startu Tour de Kids porazit ?

Loni nám maminka Vašíka poslala mail a tak doufáme, že platí i letos :)

Mail ze dne 27. srpna 2011:

"Dobrý den.

Váš závod byl první, který jsem se synem absolvovala, a protože ve své kategorii vyhrál a závodění se mu velice zalíbilo, vydali jsme se i na jiné závody.

Po absolvování Kola pro život v Karlových Varech, Cyklomaratonu okolo Plzně a menších vesnických závodů Vám musím ještě jednou poděkovat a vyjádřit pochvalu zaorganizaci a průběh celého závodu.

Až po absolvování jiných závodů jsem pochopila, že naVašich závodech je myšleno hlavně naděti a nafair play. Při velkém počtu dětí jsou rozděleny do více rozjížděk a vítězové těchto rozjížděk se pak utkávají znovu, což je bezpochyby spravedlivé.

Závod, kdy v přední části pelotonu jsou vítězové a všichni účastníci předchozích kol seriálu závodu a dítě (nově příchozí do této soutěže) stojí v 8. řadě, je pro dítě frustrující.

Těšíme se nadalší ročník,

přejeme příznivé počasí při závodech a hlavně hodně spokojených závodníků a závodnic.

S pozdravem

Pavla Dragounová a Vašík Dragoun"

Druhý v této kategorii Robert Kobr a třetí jeho bratr Richard.  U slečen bylo více favoritek, které mohli finále vyhrát, nakonec se to povedlo Adélce Kotlíkové (která vyhrála i o den později v Teplicích), druhá skončila Alžběta Nová a třetí další známé jméno a to Katka Dušková.

Dostáváme se do čtvrté kategorie (ročníky 2003 a 2004), třetí dojel Eda Bastl, druhý Mathias Galovič (spolu s jeho bráchou a taťkou s námi také strávili celý víkend – v sobotu v Plzni a v neděli v Teplicích) a zvítězil Matyáš Vondráček.

Moc nás těší, že za námi rodiče s dětmi dojíždí i do vzdálenějších měst… je to pro nás velká pocta a máme motivaci a „motor“ do dalších závodů a dalších ročníků :) děkujeme za vaši podporu ...

Ještě nám chybí vyhlásit nejlepší slečny v této kategorii. Třetí dojela Pavla Krejčí a jestli si dobře pamatuji, loni byla třetí v Českých Budějovicích. Také jsem ji potkala s tatínkem během Albert Triatlon Tour v Táboře v květnu letošního roku. Pokud neznáte závody Albert Triatlon Tour, tak se podívejte na jejich stránky a vřele doporučuji. Pořádá je Tomáš Slavata, který vyrůstal v dětském domově a dokázal si vybojovat „pevné místo“ ve špičce triatlonových závodníků. Nyní se snaží pomáhat dětem, jejich projekt se nám líbí a jsme rádi, že se můžeme navzájem podporovat.

Ale to jsem trošičku od Pavly Krejčí odbočila ... :) Druhá dojela Natálka Kolbabová a zvítězila Bára Šenfeldová.

Poslední kategorie jsou už spíše „přerostlé“ děti :). Závod byl silně obsazen, normálně ani tolik dětí v této kategorii není… Zvítězil Max Galovič (který dokonce se svým bratrem v předchozí kategorii si vyměňoval oba dva dny kolo a i tak se oběma klukům hodně dařilo a měli velmi úspěšný víkend). Druhý dojel Martin Kašák a třetí Honza Hacko. Když se ale podíváte do výsledkové listiny, tak rozdíly jsou minimální a to jen 0,1 vteřiny a čtvrtý Tom Houska má dokonce stejný čas jako třetí Honzík. Rozhodovali tady setiny vteřiny a cílový rozhodčí. Tom má od nás alespoň symbolickou medaili.

Mezi nejstaršími slečnami vyhrála Zuzka Kadlecová, druhá dojela Terezka Cibulková a třetí skončila Helenka Šperlová.

Bohužel jsme měli na trati nešťastný pád Danielky, která spadla na zábranu. Rozkousla si ret a především spadla na zuby, takže pro jistotu s ní zajel můj kolega a její teta do nemocnice na stomatologii. Jak jsme se dozvěděli, tak Danielka má největší strach právě ze zubařů. Vše by mělo být ale v pořádku. Děti musí být opatrné a hlavně nejezdit v plné rychlosti do zatáček… přeci jen, nejde o vítězství, ale o radost z odpoledne a o bezpečnost.

Celé odpoledne zpříjemnil klaun Čiko, děti si zasoutěžili, zatancovali, možná bych i použíla výraz vyblbli :) Protože Míša nám onemocněla, odjela dříve a ceny vyhlašoval klaun Čiko společně s Honzou Hatašem. A na závěr proběhlo losování všech startovních čísel. Ceny jako vždycky byly úžasné, hlavní výhra byl grilovací hrnec od společnosti Zepter. Příští víkend budou čekat na vítěze dětská kola Amulet.